Connect with us

ks. Piotr Pawlukiewicz

Zasiane Pole #2 Dlaczego krzyż?

Pytanie o krzyż, najtrudniejsze pytanie na świecie, pytanie, na które Jezus nigdy swoimi ustami nie odpowiedział. Ale odpowiedział Golgotą, Ogrójcem, nieprzespanymi nocami, lękiem. Jezus nie wygłosił nauki o krzyżu, Jezus pokazał sens krzyża.

Najważniejszych rzeczy warto uczyć się od samego Mistrza, prawda? Zapraszamy Cię więc do wyruszenia śladami Jezusa na drogę Jego męki. Towarzyszyć nam będą rozważania ks. Piotra Pawlukiewicza, więc możesz się spodziewać mocnego duchowego wstrząśnięcia. “Zasiane Pole” to nie rekolekcje żartów i anegdot. To poważny czas zmierzenia się ze swoimi słabościami. Odważysz się podjąć wyzwanie?

ks. Piotr Pawlukiewicz

Zasiane Pole #1 To nie moja wina

Zasiane Pole #1 To nie moja wina ks. Piotr

Nie umył rąk ks. Popiełuszko. Nie umyli rąk i umarli. Inni mają starannie umyte i wyperfumowane ręce i siedząc w wygodnych fotelach, z filiżanką czy z kieliszkiem w dłoni, przez wszystkie przypadki i we wszystkich czasach odmieniają zdanie: nie jestem winny, to nie moja wina, to on, to oni, to tamten, to tamci…

Najważniejszych rzeczy warto uczyć się od samego Mistrza, prawda? Zapraszamy Cię więc do wyruszenia śladami Jezusa na drogę Jego męki. Towarzyszyć nam będą rozważania ks. Piotra Pawlukiewicza, więc możesz się spodziewać mocnego duchowego wstrząśnięcia. “Zasiane Pole” to nie rekolekcje żartów i anegdot. To poważny czas zmierzenia się ze swoimi słabościami. Odważysz się podjąć wyzwanie?

Kontynuuj czytanie

ks. Piotr Pawlukiewicz

Zasiane Pole Na początek…

Zasiane Pole Na początek...

Tylko Ci trudu drogi krzyżowej nie odczuwają, którzy nie upadli i nie powstają. Są też tacy, którzy życie mają ciężkie, trudzą się, ale to nie znaczy, że wchodzą na Golgotę. Wzniesień jest na świecie wiele. Golgota jedna.

Najważniejszych rzeczy warto uczyć się od samego Mistrza, prawda? Zapraszamy Cię więc do wyruszenia śladami Jezusa na drogę Jego męki. Towarzyszyć nam będą rozważania ks. Piotra Pawlukiewicza, więc możesz się spodziewać mocnego duchowego wstrząśnięcia. To nie rekolekcje żartów i anegdot. To poważny czas zmierzenia się ze swoimi słabościami. Odważysz się podjąć wyzwanie?

Kontynuuj czytanie

ks. Piotr Pawlukiewicz

Czarny Humor

Czarny Humor

To żywy dowód, że Kościół tworzą normalni ludzi, którym śmieszne sytuacje, gafy i przejęzyczenia zdarzają się bardzo często. I wbrew opinii wielu, okazuje się, że poczucie humoru i dystans do siebie w Kościele są równie ważne jak modlitwa czy pracowitość.

„Czarny humor” to zbiór anegdot, żartów i zabawnych historii z życia księży, parafii, z wizyt duszpasterskich, ślubów, pogrzebów i wszelkich „kościelno-parafialnych” okoliczności, w których nie trudno o komiczne wpadki. To lektura, przy której (gwarantujemy!) będziesz płakać ze śmiechu.

To żywy dowód, że Kościół tworzą normalni ludzi, którym śmieszne sytuacje, gafy i przejęzyczenia zdarzają się bardzo często. I wbrew opinii wielu, okazuje się, że poczucie humoru i dystans do siebie w Kościele są równie ważne jak modlitwa czy pracowitość. Najciekawsze tego typu historie specjalnie dla Ciebie opowiedzieli: legenda polskiego kaznodziejstwa – ks. Piotr Pawlukiewicz i jego serdeczny przyjaciel – ks. Bogusław Kowalski.

Więcej anegdot, żartów i zabawnych historii znajdziesz w książce; “Czarny Humor, czyli o Kościele na wesoło”

ks. Piotr Pawlukiewicz – Legenda polskiego kaznodziejstwa. Na jego kazaniach wychowywały się całe pokolenia. Kochany przez wiernych, ceniony przez innych kaznodziei, którzy często powołują się na jego słowa. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor serii nagrań „Sex, poezja, czy rzemiosło”, kilkunastu książek i współautor bestsellerowego „Czarnego humoru”. Muzyk. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurichu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie.

ks. Bogusław Kowalski – Znany kaznodzieja, słynny z serii „Czarny humor”, proboszcz parafii katedralnej archidiecezji warszawsko-praskiej, były piłkarz, a dziś kibic Legii i reprezentacji Polski, przyjaciel księdza Piotra Pawlukiewicza, człowiek z niesamowitym poczuciem humoru.

 

Kontynuuj czytanie

ks. Piotr Pawlukiewicz

Damsko-Męski Mount Everest

Damsko-Męski Mount Everest ks Piotr

Zgodnie z tytułem, ksiądz Piotr próbuje nam pokazać jak osiągnąć Mont Everest, czyli najwyższy poziom we wzajemnych relacjach między kobietą i mężczyzną.

Swoją naukę zaczyna wychodząc od Biblii, a właściwie od Księgi Rodzaju. Bóg najpierw stworzył Adama. Kiedy jednak żył Adam nie było nikogo, z kim mógłby porozmawiać, nikt też mu nie pomagał, był zdany wyłącznie na siebie. Stąd właśnie wynika jego potrzeba ciszy, tęsknota za samotnością, ale także zmysł techniczny. Dzięki temu zmysłowi Adam mógł sobie coś naprawić, coś zmontować, co czynią mężczyźni po dzień dzisiejszy. Jak się spotka dwóch facetów to rozmawiają o samochodach, pieniądzach bądź giełdzie. To właśnie jak pokazuje Księga Rodzaju, jest wpisane w naturę mężczyzn od samego początku.

Kobieta natomiast pojawia się na świecie, kiedy obecny już na nim jest mężczyzna. To, że ma ona towarzysza determinuje jej naturę. Kobiety są specjalistkami od kontaktów z drugim człowiekiem. One go rozumieją i zawsze próbują pomóc. Kobiety są także bardzo skomplikowane, bo tego wymaga od nich zadanie bycia dobrymi matkami. To one muszą w pierwszych latach życia nauczyć swe dzieci całego kontaktu ze światem. To wymaga czasu i pełnego wachlarza zdolności natury psychologicznej. To właśnie kobiety jako matki muszą być cierpliwe i pełne empatii, aby móc wyjść naprzeciw potrzebom swych dzieci. System skomplikowany ma jednak swą wadę – lubi się często psuć. Dlatego tak często kobiety nie rozumieją samych siebie. Ale nie są same – mają mężczyzn.

Kontynuuj czytanie

NAJPOPULARNIEJSZE